A Pavlováról már sok-sok mindent írtam, korábbi receptjeim kapcsán, például: Pavlova tortácskák meggyszósszal és csokiöntettel, Pavlova tekercs szedres-málnás vanília krémmel, Pavlova torta gránátalmával
Ami még fontos lehet: a világ egyik legegyszerűbb süteménye, tortája, mivel nem kell se gyúrni, se dagasztani. Szükséges hozzá egy jó habverő és néhány tojásfehérje, valamint sok-sok cukor! 🙂 A Pavlova torta tulajdonképpen maga az édes bűnbeesés: tömény cukor (illetve cukros habcsók), tejszínhab és gyümölcs. A habcsók csak finom lehet! Csokival és málnával meg pláne.
Ismerjétek meg egy újabb kedvencemet:
Hozzávalók 4 főre:
A habcsókhoz:
- 4 db tojásfehérje
- 20 dkg cukor
- 1 tk almaecet
- 1 tk étkezési keményítő
- 1 tk vanília aroma
- 50 g étcsokoládé
A tálaláshoz:
- 3 dl habtejszín
- 1 db habfixáló
A tetejére:
- kb. 30 dkg málna
Elkészítés:
A friss, szobahőmérsékletű tojásokat óvatosan, egyenként szétválasztjuk. Nagyon ügyeljünk, hogy a sárgája ne kerüljön bele, ezeket egyéb célra használjuk majd fel. A tojásfehérjéket egy keverőtálba tesszük és kemény habbá verjük. Több részletben, apránként beleszórjuk a cukrot, hozzáadjuk az almaecetet és a vanília aromát. Addig kell verni, amíg a cukor szépen elolvad és szép fényes, kemény habot nem kapunk. Ezután az étkezési keményítőt a hab tetejére szitáljuk, majd lazán beleforgatjuk. A csokit vízgőz fölött megolvasztjuk. A sütőt előmelegítjük 120 fokra és egy gáztepsibe sütőpapírt helyezünk. A langyos csokinak körülbelül a felét a tojáshabhoz csurgatjuk. Egy keverőlapáttal óvatosan beleforgatjuk, de nem kell teljesen elkeverni, maradjon „márványos” a massza. Ezután a sütőpapírra kis halmokat kanalazunk és kis fészek formára elegyengetjük. Ebből a mennyiségből nekem 9 darab lett. A tetejüket a maradék csokival meglocsoljuk és az előmelegített sütőbe tesszük. Körülbelül egy óra alatt készre sül. Akkor van készen, amikor már halvány, vajszínű és kemény a felülete.
A sütés folyamán ne nyitogassuk a sütő ajtaját! Amikor befejeződött a sütés, a sütőajtót félig nyitott állapotban hagyjuk, (én egy fakanállal támasztottam ki) és úgy várjuk meg, amíg teljesen kihűlnek a tortácskák. Amikor teljesen kihűlt, akkor ideje, hogy feldíszítsük a pavlováinkat:
a tejszínt kemény habbá verjük a habfixálóval. Tegyünk egy pavlovát egy tányér közepére és frissen, tálalás előtt tegyünk habot a közepére és málnaszemekkel zárjuk a sort.
Tippek:
- A tejszínhab helyett a pavlovákra tehetünk görög joghurtot is, és erre a málnát. Nagyon finom így is, mert a joghurt savanykás íze ellensúlyozza a habcsók édességét.
- Amennyiben másnap szeretnénk tálalni a süteményt, akkor papírtasakban, vagy jól záródó dobozban a hűtőben eláll maga a habcsók. Természetesen a feltét csak frissen, tálaláskor kerüljön rá, különben eláztatja a habcsókot.